Peregrynacja obrazu Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi.
Peregrynacja wizerunku Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi wśród członków WKC w podregionach rozpoczęła się w maju 2019 roku, po odpuście w Częstochowie, podczas którego zostały poświęcone 4 obrazy Matki Bożej – do czterech podregionów. „Pomysł peregrynacji wizerunku Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi zrodził się z pragnienia i potrzeby ożywienia i odnowienia życia we Wspólnocie Krwi Chrystusa. (…) Chcemy na nowo wnieść Maryję do życia Wspólnoty.(…) tak chcemy, aby nas gromadziła, pokazywała jak tworzyć jedność we Wspólnocie, w rodzinie i jak dzielić się radością wiary z innymi. Niech uczy nas na nowo, jak być wiernym Słowu Bożemu. (…) Peregrynacja to czas osobistej modlitwy u stóp Matki Bożej i Jej Syna, ale również może być czasem spotkania we wspólnocie.”- czytamy w liście ks. Bogusława Witkowskiego, ówczesnego moderatora krajowego Wspólnoty Krwi Chrystusa.
Minęło 5 lat od rozpoczęcia peregrynacji, choć wiemy, że okres pandemii i ograniczeń z tym związanych mógł być przeszkodą w jej przebiegu. Na łamach czasopisma „Żyć Ewangelią” wielokrotnie czytaliśmy o przebiegu peregrynacji m.in. we Wrocławiu i diecezji wrocławskiej. W Podregionie Zamojskim na początku obraz przebywał w Domu Misyjnym Świętego Ducha towarzysząc nam w dniach skupienia. W roku 2022 peregrynacja odbywała się w wśród członków WKC i chętnych w parafiach w Tarnobrzegu (diecezja sandomierska). Od kwietnia 2023 do marca 2024 roku Matka Boża w swoim wizerunku odwiedzała członków Wspólnoty i wszystkich chętnych Ją przyjąć m.in w Sieniawie, Piwodzie, Jarosławiu — w diecezji Przemyskiej. Od marca do września 2024 r. Matkę Bożą przyjmowali członkowie WKC w Zamościu, skąd powróciła znów do diecezji sandomierskiej, tym razem do Ostrowca Świętokrzyskiego.
W tym roku nasze spotkanie (nocne czuwanie) z Matką Bożą na Jasnej Górze będzie odbywać się pod hasłem: „Zjednoczeni na modlitwie z Maryją”. Jest czas dziękczynienia za mijający rok i za to wszystko, co wydarzyło się w naszym życiu, w życiu Wspólnoty oraz za opiekę i wstawiennictwo Matki Bożej jakich doświadczyliśmy w minionym roku.
W liście na rozpoczęcie peregrynacji czytamy: „Pragniemy pójść razem z Maryją za Jezusem. Chcemy by nasze rodziny, w których żyjemy i grupy w których się modlimy doświadczyły mocy Ducha Świętego. Niech życie nasze i naszych wspólnot w parafiach stanie się wyrazistym znakiem dla świata(…)” Warto więc przywieźć ze sobą nasze dziękczynienie za peregrynację Matki Bożej w Jej wizerunku wśród nas. Odczytać Jej opiekę, Jej interwencje i dary, jakie otrzymaliśmy dzięki zjednoczeniu z Nią na modlitwie przed Jej wizerunkiem jako Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi. Możemy przedstawić owoce peregrynacji w formie/postaci uwielbienia Boga, dziękczynienia oraz świadectwa przedstawionego w czasie programu czuwania nocnego. Bardzo do tego zachęcam.
Czesława Nowak – animatorka Podregionu Zamojskiego WKC.
You must be logged in to post a comment.