Święty Jan Paweł II – historia człowieka „przelewającego krew”.
Na zakończenie niektórzy podzielili się swoją refleksją z omawianego tematu: Święty Jan Paweł II – historia człowieka „przelewającego krew”.
Wykład z cyklu rozeznawanie woli Bożej. Wola Boża w życiu Świętego Jan Paweł II – historia człowieka „przelewającego krew”. Św. Jana Paweł II, papież – świadek wiary, dobry pasterz, dojrzały człowiek i kapłan. Nie rozstawał się z krzyżem, także w wymiarze duchowym. Cierpienie go nie załamywało, ale zawsze było związane z krzyżem Jezusowym.
Mówił: „Tajemnica odkupienia jest związana z cierpieniem”. Cierpienie przeżyte z wiarą prowadzi do oczyszczenia. Jest ono drogocenne, powinno być ofiarowane Bogu za innych („chorzy są skarbem Kościoła”). Ten wykład przewinął mi przed oczami ćwierć wieku Jego posługi dla świata i na oczach świata.
Widziałam go niosącego radość, nieraz niespodziewaną, gdy nawrócił do mnie wśród tłumu, aby udzielić błogosławieństwa dla moich dzieci.
Widziałam go cierpiącego, zjednoczonego z Krzyżem. Wszyscy widzieliśmy. Człowieka fizycznie pokonanego chorobą, cierpieniem, ale ufającemu Bogu, opartego o Krzyż i ciągle posługującego swoją wiarą, swoim powołaniem, aż do końca, do połączenia się z Bogiem, z Odkupicielem. Dziękuję Księdzu Danielowi za ten wykład
Małgosia Wojtunik z Ostrowa Wielkopolskiego
Skupienie, czym jest dla mnie? Jest oderwaniem się od trosk i trudów dnia codziennego. Jest spotkaniem z żywym Panem obecnym w Eucharystii i modlitwie i we Wspólnocie.
Tematem skupienia listopadowego było: „Święty Jan Paweł II – historia człowieka „przelewającego krew”. ”Przed moimi oczami przewinęły się obrazy spotkań, ze św. Janem Pawłem II, jak wspaniały film. Mogłam na nowo w sposób duchowy doświadczyć obecności Świętego Papieża. W wielu sytuacjach mojego życia, cierpienie i przelewanie krwi przez ojca świętego dla Chrystusa, było mi pomocą, to był i jest dobry pasterz, dobry nauczyciel, dobry wychowawca. Uczył mnie za życia swego i dalej teraz, to robi z domu naszego dobrego Boga Ojca. Uczy i wychowuje. Jego słowa: „Wymagajcie od siebie, choćby inni nie wymagali”, są mottem mojego życia, prowadzą do codziennych małych zwycięstw w służbie dla Chrystusa żyjącego we Wspólnocie i Rodzinie.
Dzięki temu skupieniu utwierdziłam się w przekonaniu, jak ważne i bardzo potrzebne jest świadectwo z życia świętych i braci i sióstr we Wspólnocie. Ważne, bo to drogowskazy na drodze wiary, znaki prowadzące do naszej jedynej Miłości, do Chrystusa, do tego, który nas do końca umiłował, do przelania za nas krwi swojej.
Halina P.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.